نحوه نصب و راه اندازی تاور کرین ها

معرفی تاور کرین

تاورکرین ها نقش اساسی در اکثر پروژه های عمرانی من جمله پروژه های ساختمان سازی ، برج سازی ، سد سازی ، سیلو سازی ، پل سازی دارند. این جرثقیل های عظیم با شعاع حرکت بالا و محدوده وسیعی که تحت پوشش قرار می دهند و همچنین قابلیت افزایش ارتفاع نقش اساسی و کلیدی در این پروژه ها دارند. پروژه های راه آهن نیز که اغلب دارای پل های با ارتفاع زیاد می باشند معمولا از تاورکرین ها برای انتقال مصالح به بالا استفاده می کنند. و از طرف دیگر نصب و راه اندازی تاور کرین ها اهمیت اساسی در شروع اجرای پروژه های عمرانی دارد.

ایمنی تاور کرین ها

از طرفی مانند هر سیستم جرثقیل دیگری مسائل ایمنی نقش کلیدی در برپایی و نگهداری تاورکرین ها دارد. که باید با بازرسی های منظم اطمینان حاصل شود که تاورکرین ها از ایمنی کافی برخوردار اند.

انواع تاور کرین

تاور کرین ها بسته به نوع حرکت آنها به انواع : تاورکرین ریلی، تاورکرین جاده ای، تاور کرین شناور تقسیم می شوند. از طرف دیگر تاور کرین ها بسته به ویژگی های ساخت قادر به حمل تناژ های بار های مختلف می باشند.

حرکت تاورکرین ها

تاور کرین ها می توانند به شکل چرخشی تا ۳۶۰ درجه به دور خود بچرخند. از طرفی پس از بلند کردن بار می توانند به جلو یا عقب حرکت کنند. (دور شدن یا نزدیک شدن به مرکز) (شاریوت)

از طرف دیگر تاور کرین ها می توانند به شکل کلی حرکت کنند که این نوع حرکت تاور کرین ها در انواع مختلف متفاوت است.

از جمله ویژگی های کلیدی تاورکرین ها قابلیت افزایش ارتفاع آنهاست. تاورکرین ها می توانند بدون نیاز به جرثقیل های موبایل و صرفا با استفاده از خود دستگاه ارتفاع خود را افزایش یا کاهش دهند.

از طرف دیگر هر تاورکرین ارتفاع مجازی دارد که تا این ارتفاع می تواند بالا برود. که برای افزایش این ارتفاع معمولا تاورکرین هر چه بالاتر می رود به سازه ساخته شده متصل شده و مهار می گردد.

نحوه نصب و راه اندازی تاور کرین

ویدئو زیر نحوه نصب راه اندازی و همچنین بازرسی های مربوطه را نشان می دهد.

 

 

بازدید: ۸۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *