راه آهن سریع السیر چین

کشور چین قطعا یکی از پیشرو ترین و در عین حال رو به توسعه ترین کشور ها در زمینه قطار های پر سرعت سریع السیر بوده است. در چند سال اخیر پروژه های عظیم راه آهن سریع السیر در این کشور اجرا شده اند.

حجم این پروژه ها و از طرف دیگر تعداد پروژه های راه آهن سریع السیر در چین قطعا بیشترین تعداد در کل دنیا می باشد. از سوی دیگر با تکمیل شدن اکثر پروژه ها چین صاحب بیشترین خطوط سریع السیر در کل دنیا می باشد.

رشد چین به حدی سریع بوده است که با وجود شروع پروژه ها سال ها بعد از کشور های اروپایی مانند آلمان امروزه بیش از نیمی از خطوط سریعالسیر ریلی در چین قرار دارد.

در واقع حمل و نقل عمومی چین بر اساس قطار های پر سرعت و مترو ها شکل گرفته و مردم کمترین استفاده را از خودرو های شخصی یا اتوبان ها می کنند.

از طرف دیگر استفاده از این خطوط بسیار ارزان و مقرون به صرفه بوده ، تمام اقشار از این خطوط استفاده کرده و استقبال بسیار خوبی از این خطوط پر سرعت شده است.

این ویدئو که توسط آسوشیتدپرس تهیه شده به معرفی سیستم های مختلف ریلی که جدیدا در حال احداث در چین هستند و به خصوص راه آهن سریع السیر این کشور را مورد بررسی قرار می دهد و ۱۰ ویژگی این سیستم را که آن را متفاوت از سایر سیستم های ریلی و حمل و نقل می کند بررسی می نماید.

 

 

بازدید: ۱۴۹۶

1 نظر برای “راه آهن سریع السیر چین

  1. نوشته اشاره شده: high speed railway track dynamics , Models , Algorithms , Applications دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *