راه آهن سیبری

راه آهن سیبری یک یاز طولانی ترین خطوط راه آهن در جهان است . راه آهن سیبری با طول ۹۲۸۹ کیلومتری خود مسکو در غرب را به ولادی وستوک در شرق دور و دریای ژاپن متصل می کند.

راه آهن سیبری که در سال ۱۹۱۶ به طور کامل راه اندازی شده است یکی از اصلی ترین شریان های حمل و نقلی روسیه می باشد. قطار ها مسیر راه آهن سیبری را که  بین مسکو تا ولادی وستوک می باشد را در هفت روز می پیمایند.

از طرفی راه آهن سیبری یا ترنس سیبریا در یکی از سخت ترین نقاط آب هوایی زمین قرار گرفته است که زمستان های سخت و طولانی دارد.

کشور بزرگ و پهناور روسیه دارای تراکم جمعیت پایینی می باشد به همین دلیل وجود راه آهن و قطار ها نقش زیادی در حمل و نقل این کشور ایفا می کند. این راه آهن در برخی مناطق تنها راه دسترسی مردم به سایر نقاط است.

از طرف راه آهن سیبری موجب رشد اقتصادی چشمگیری در نقاط مختلف روسیه که به این خط آهن متصل هستند شده است.

خط آهن سیبری از طریق مغولستان به خط آهن چین متصل می شود و امکان تردد قطار مابین چین و مسکو را برقرار می کند.

این خط اهمیت ویژه ای در ترابری کالاها در روسیه دارد به طوری که در حدود سی درصد از صادرات روسیه از طریق راه آهن سیبری حمل می شود.

این خط به لحاظ گردشگری نیز اهمیت دارد و مسافران زیادی از طریق این راه آهن وارد کشور شده و این مسیر را تا ولادی وستوک و یا تا چین می پیمایند.

اخیرا قسمت جدیدی به وبسایت تحت عنوان فیلم های مستند اضافه شده است و فیلم زیر که به معرفی راه آهن سیبری می پردازد از اولین فیلم های منتشر شده در این مجموعه خواهد بود.

در این قسمت سعی خواهد شد جدید ترین فیلم های مستند تولید شده که به موضوعات ریلی و یا ساخت می پردازند ارائه شوند.

 

بازدید: ۵۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *