کتاب دینامیک پل های راه آهن

معرفی کتاب دینامیک پل های راه آهن

کتاب دینامیک پل های راه آهن نوشته پروفسور لادیسلاو فرایبا برای دانلود در این قسمت قرار گرفته است . این کتاب در سال ۱۹۹۶ تالیف شده اما با وجود گذشت زمان نسبتا طولانی هنوز یکی از بهترین منابع برای طراحی پل های راه آهن ، تحلیل دینامیکی پل های راه آهن ، مدلسازی پل های راه آهن می باشد. همچنین این کتاب با توجه به تشریح جز به جز اجزای روسازی خط و مدل های مربوطه منبع بسیار خوبی جهت مدلسازی روسازی خط نیز می باشد.
مسائل متنوعی که طراح پل های راه آهن با آنها رو به روست را به خوبی توضیح می دهد و اندرکنش قطار خط پل را بررسی می نماید.

همچنین این کتاب در سال های گذشته توسط جناب آقای پروفسور جبارعلی ذاکری به فارسی ترجمه شده و در اختیار جامعه فنی مهندسی راه آهن و طراحان پل های راه آهن قرار گرفته است.

در ادامه معرفی کوتاهی از نویسنده این اثر ، پروفسور لادیسلاو فرایبا را می خوانیم:
 معرفی

پروفسور لادیسلاو فرایبا ، مدرس مهندسی در جمهوری چک می باشند ایشان از سال ۱۹۶۷ تا ۲۰۰۱ عضو انیستیتوی تحقیقات ریلی اروپا بوده اند عضو آکادمی مهندسی جمهوری چک ، انجمن اروپایی دینامیک سازه و جامعه مکانیک جمهوری چک بوده اند.

زندگی شخصی

پروفسور لادیسلاو فریبا در ۳۰ می ۱۹۲۹ در استودنک جمهوری چک به دنیا آمده اند و فرزند آلویس فرایبا و آنا فرایبوا می باشند . و در سال ۱۹۵۹ با داگمار کورولنکوا ازدواج کرده اند.

تحصیلات

در سال ۱۹۵۳ مدرک مهندسی خود را از دانشگاه تکنولوژی چک در پراگ اخذ کرده اند و در سال ۱۹۵۹ مدرک دکتری خود را از همین دانشگاه دریافت کرده و در همین دانشگاه مشغول به کار شدند تا در سال ۱۹۶۶ به مقامی استادی در این دانشگاه دست یافتند.

موقعیت های کاری

از سال ۱۹۵۳ تا ۵۴ استادیار این دانشگاه بوده اند ، از سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۷۲ به عنوان محقق در موسسه تحقیقاتی حمل و نقل مشغول به کار بوده اند از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۸۴ محقق ارشد موسسه تحقیقات راه آهن بوده اند. از سال ۱۹۸۴ استاد انیستیتوی مکانیک کاربردی و نظری بوده اند.

عضویت ها:

عضو و رئیس انیستیتو تحقیقات راه آهن اروپا از ۱۹۶۷ تا سال ۲۰۰۱

موسسه اروپایی دینامیک سازه – آکادمی مهندسی جمهوری چک از ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹

انجمن مکانیک چک ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۷

علایق

گشت و گذار و اسکی

دانلود

 

 

بازدید: ۸۶

1 نظر برای “کتاب دینامیک پل های راه آهن

  1. نوشته اشاره شده: بارگذاری پل های راه آهن ، نشریه۱۳۹ و فیش های UIC - جستاری در مهندسی راه آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *